•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Lyžovanie s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina

• 22. 3. 2023
      • Lyžovanie s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina - Obrázok 1

Náš projekt Šport študentom pokračoval minulý týždeň spoluprácou s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina. Nadšenci z tohto klubu zavítali medzi našich druhákov v posledný deň ich lyžiarskeho výcviku. Predviedli nám ukážky správnej techniky a pripravili pretekový obrovský slalom. A tak naši súťaživí druháci mohli zažiť ozajstnú atmosféru pretekov. Bolo to naozaj skvelé a MB Ski clubu patrí obrovská vďaka za tento športový zážitok!

• Svetový deň spánku

• 17. 3. 2023
      • Svetový deň spánku  - Obrázok 1

To, aký je spánok dôležitý, podčiarkuje aj skutočnosť, že v roku máme až dva dni, v ktorých sa o spánku viac hovorí. Svetový deň spánku je pohyblivý,  je ním posledný piatok pred jarnou rovnodennosťou. V tomto roku pripadá teda na 17. marca. Druhým takýmto dňom oslavujúcim spánok je Medzinárodný deň zdravého spánku, ktorý sa oslavuje každý rok v prvý jarný deň, teda 21. marca.
      • Svetový deň mokradí

• 6. 3. 2023
      • Svetový deň mokradí - Obrázok 1
        Svetový deň mokradí (2. február) sme si na našej škole pripomenuli zaujímavou úlohou pre všetkých žiakov zadanou prostredníctvom EduPage. (Úloha pochádza z archívu súťaže Attoved.) Našim prvákom navyše bol premietnutý dokumentárny film Biele Karpaty – Kráľovstvo strážené Vršatcom. Tento dokument predstavuje komplexne pohorie Biele Karpaty a medzi iným predstavuje aj spoločenstvá močiarov, mokradí, či podmáčaných lúk. Popri premietaní mali žiaci zároveň možnosť pracovať s interaktívnym študijným materiálom v Edupage.
        Najlepšie zo všetkých pracovný list vypracoval Ondrej Kutlik  s úspešnosťou 98,6%. Spätná väzba na prírodopisný film od žiakov bola veľmi pozitívna. Prinášame niekoľko ukážok:
      • Attoved 2023

• 18. 2. 2023
      •  Attoved 2023 - Obrázok 1

Attoved je nová online individuálna súťaž z prírodných vied z dielne nášho obľúbeného organizátora súťaží – organizácie P-mat.

14. februára sme si zasúťažili v kategórii Open, kde pre nás boli pripravené vedomostné a experimentálne úlohy z biológie, fyziky a chémie. Okrem týchto vied súťaž preverila aj naše vedomosti a hlavne logické myslenie z vied ako matematika, informatika, či geografia.

Našu školu reprezentoval Matúš Daniš (I.A) a pani učiteľka Janka Pajgerová. V kategórii Open sme dosiahli krásne výsledky s počtom získaných bodov 18 pani učiteľka Pajgerová zvíťazila a s počtom bodov 11 sa Matúš Daniš umiestnil na 35. mieste.
        Gratulujeme.

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • RAS
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
    • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
    • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
    • William Shakespear
    • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.