• Krásnou jesennou prírodou na OŽAZ

   • 16.10.2019 22:49
   • Dňa 15. 10. 2019 sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka zúčastnili turistického spoznávania našej krásnej slovenskej prírody. Tak, ako každý rok, aj tentokrát pre nás pán učiteľ PaedDr. Richard Zaprihač pripravil zaujímavú trasu.


     
   • Náš turistický pochod sme začali v Lietave – v časti Majer. Odtiaľ sme vystúpili na Lietavský hrad, kde sa nám otvorili nádherné výhľady na okolie Žiliny.

    Po oddychu a občerstvení sme pokračovali turistickým chodníkom do obce Lietavská Svinná a ďalej na vrch Skalky s nadmorskou výškou 778 m n. m. Z tohto turisticky obľúbeného miesta sa nám naskytol impozantný výhľad na Lietavský hrad i okolie Žiliny vrátane Kysuckej brány. Odvážlivci sa mohli pohojdať na hojdačke, ktorá sa tu nachádza, avšak vstup len na vlastné riziko. V rámci nášho oddychu na vrchu Skalka sme sa občerstvili opekanou slaninkou, špekáčikmi a pramenitou vodou z tamojšieho horského potôčika. 

    Značenými turistickými chodníkmi a v dobrej nálade (niektorí aj so spevom), sme kráčali prekrásnou jesennou prírodou až do Rajeckých Teplíc, odkiaľ sme sa autobusom vrátili do Žiliny.

    Hoci túra nebola ľahká, boli sme radi, že sme ju zvládli, a že sme spolu strávili príjemný čas uprostred našej krásnej slovenskej prírody.

    Ak si chcete pozrieť fotky z tejto vydarenej akcie, navštívte našu fotogalériu. 

    Mgr. Janka Pajgerová

   • Naspäť na zoznam článkov