• JUVENES TRANSLATORES

• 03.11.2017 10:13
      • Naši talentovaní študenti prekladali cudzojazyčné texty.
      • V mesiaci október 2017 sa naša škola zapojila do prekladateľskej súťaže JUVENES TRANSLATORES, ktorú organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad. Ide o súťaž pre najlepších mladých prekladateľov z radov študentov v Európskej únii. Zapojiť sa však mohli len tí žiaci, ktorí sa narodili v roku 2000. Vzhľadom k tomu, že medzi našimi študentmi máme takých, ktorí túto podmienku spĺňali, školského kola sa zúčastnili Barbora Muráriková a Adam Elšík z III. A.

Barbora si hravo poradila s prekladom z nemčiny do slovenčiny, Adam zas z angličtiny do slovenčiny.

Do ďalšieho kola sa postupuje náhodným výberom z registrovaných škôl.

Odmena je naozaj lákavá - víťazi budú na náklady GR pozvaní na slávnostné udeľovanie cien v Bruseli, ktoré sa bude konať na jar 2018.

Napriek tomu, že naši študenti skvele zabojovali a určite by svoje vedomosti vedeli obhájiť i v ďalšom kole, spomedzi vysokého počtu prihlásených škôl sme pri elektronickom losovaní vybraní neboli.