• Matematika v každodennom živote

• 04.05.2018 08:57
      • Dňa 18.4.2018 sa niektorí žiaci našej školy stretli v popoludňajších hodinách, aby strávili spoločný čas pri riešení zaujímavých matematických problémov.
      • Netradičné testové úlohy mali za cieľ využiť matematické zručnosti i logické myslenie študentov v rôznych oblastiach každodenného života. Žiaci sa stretli s takými témami, ako sú ceny lístkov, vek psa, brzdná dráha auta, zámocká dlažba či orientácia bytu.
        Spomedzi žiakov 1.A si najlepšie počínali Tibor Vajda a Daniela Kardošová (po 17 bodv), tesne za nimi sa umiestnil Matej Michalčík (16 bodov).
        Výborné výsledky dosiahli žiaci 3.A, z ktorých najúspešnejším riešiteľom sa stal Adam Elšík s 19 bodmi. 18 bodov získala Annamária Lodňanová a 16 bodov nazbieral Timotej Rybárik.
        Súťaže sa zúčastnili aj žiaci 4.ročníka, keď prvé tri miesta svorne obsadili s rovnakým počtom 16 bodov Denis Brezianský, Simon Špánik a Kristián Kysucký.
        Celkové poradie na stupni víťazov:
        1. miesto Adam Elšík 3.A
        2. miesto Annamária Lodňanová 3.A
        3. miesto Tibor Vajda a Daniela Kardošová 1.A
        Žiaci 2.A sa síce súťaže nezúčastnili, ale v spolupráci s p. učiteľom Turiakom pripravili mimoriadne pekné a nápadité plagátiky a tiež zhotovili grafický návrh diplomov.
        Všetkým účastníkom i autorom plagátov ďakujeme.
        Víťazom blahoželáme! Veríme, že aj ostatní súťažiaci mali radosť z dobre vyriešených úloh. Teším sa na ďalšie matematické popoludnie s vami v budúcnosti.

Janka Pajgerová