• Európsky deň jazykov

• 01.10.2018 11:35
      • Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa od roku 2001
        oslavuje každý rok 26. septembra Európsky deň jazykov.

• Na našej škole sme si tento deň pripomenuli dňa 24.9.2018, a to zaujímavou aktivitou,

ktorej sa zúčastnili vybraní žiaci 1.-4. ročníka, ktorých úlohou bolo zahrať sa na delegátov vopred

vybraných krajín a pripraviť si či už informácie, kvíz, alebo inou formou predstaviť danú krajinu.

Naši žiaci opäť nič nenechali na náhodu a okrem informácií o štátoch

nás tiež oboznámili s najčastejšie používanými frázami,

pripravili si pre nás pochutiny typické pre jednotlivé krajiny (ochutnali sme domácu pizzu typickú pre

Taliansko, maďarskú klobásu a langoše, tradičné moravské koláče, či výborný španielsky šalát)

alebo dokonca prišli oblečení vo farbách vlajky

a dievčatá prezentujúce Slovensko všetkých prekvapili krásnymi slovenskými krojmi.

Všetkým zúčastneným žiakom veľmi pekne ďakujeme za ich snahu a skvelé nápady,

ktorými obohatili naše poznatky a okrem zábavy sme sa i čo to o jednotlivých krajinách priučili.

Na snaživých žiakov čaká odmena v podobe návštevy Uličky jazykov v Trnave,

kde budú mať možnosť stráviť predpoludnie plné zábavných jazykových úloh,

kultúrnych vystúpení a budú sa tiež môcť zúčastniť výstavy jazykovej literatúry.

Za odmenu sa všetci zúčastnení mohli na druhý deň

zúčastniť osláv Európskeho dňa jazykov v Trnave na Trojičnom námestí,

kde si užili predpoludnie plné zábavných úloh a kvízov z cudzích jazykov.