• Európsky deň jazykov

• 06.10.2019 21:54
      • Každoročne sa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. My sme tento deň nenechali bez povšimnutia a oslávili sme ho spoločne s celým svetom.

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov vytvorili žiaci našej školy v kooperácii s učiteľmi priestor plný viacjazyčnosti, kultúrnej rozmanitosti a interkultúrneho porozumenia. Vďaka snahe a kreativite žiakov sme mali možnosť dozvedieť sa zaujímavosti o Portugalsku, Grécku, Nórsku, Belgicku či Poľsku. Dokonca sme potešili aj naše chuťové poháriky, pretože sme mali možnosť ochutnať pravé švajčiarske müsli, írske sušienky či holandské lievance. V priebehu jednej vyučovacej hodiny sme sa pomyselne ocitli v rôznych európskych krajinách.

Najlepšie a najoriginálnejšie prezentovanou krajinou sa stalo Holandsko. Víťazom srdečne gratulujeme! Odmena Vás neminie!

Veríme, že aj naša oslava tohto dňa prispela k šíreniu a zvyšovaniu záujmu o jazyky.