• Pozvánka na návštevu Národného cintorína v Martine

• Milí žiaci,

pozývame vás na mimoškolskú aktivitu – návštevu Národného cintorína v Martine, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 31. októbra 2019 v čase jesenných prázdnin.
            Pozvánka na návštevu Národného cintorína v Martine - Obrázok 1

V období Dušičiek si spomíname

• Vzácna návšteva z Veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR

• Minulý týždeň sme na našej škole privítali vzácnu návštevu z Veľvyslanectva Ruskej Federácie v Slovenskej republike. Navštívili nás pani Inna Kuznetsová a Anna Novgorodová z Oddelenia kultúrnej a humanitárnej spolupráce.
            Vzácna návšteva z Veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR - Obrázok 1

• Exurzia Bojnice

• Dňa 23. 10. 2019 zorganizovala naša škola exkurziu do Bojníc pre žiakov 1. ročníka. Navštívili sme vyhliadkovú vežu v horách nad mestom. Vyhliadková veža Čajka s prevýšením asi 30 metrov má oceľovú konštrukciu a poskytuje nezabudnuteľný výhľad. Niektorí sa po ceste hore aj dole vybrali skratkou, lanovým tunelom z jedného poschodia do druhého. Na vrchole nás čakala široká, prečnievajúca vyhliadka, v strede s dierou vyplnenou lanovou sieťou, na ktorú sa odvážili len tí najsmelší. Potom sme pokračovali prehliadkou do Národnej zoologickej záhrady. Celý čas nás sprevádzalo krásne, slnečné počasie. Keď sa skončili naše potulky po ZOO, príjemne unavení, sme sa vybrali na cestu domov.

• Krásnou jesennou prírodou na OŽAZ

• Dňa 15. 10. 2019 sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka zúčastnili turistického spoznávania našej krásnej slovenskej prírody. Tak, ako každý rok, aj tentokrát pre nás pán učiteľ PaedDr. Richard Zaprihač pripravil zaujímavú trasu.
            Krásnou jesennou prírodou na OŽAZ - Obrázok 1

• Sárova Bystrica 2019

• Do galérie Sárova Bystrica 2019 boli pridané fotografie.

16. októbra 2019 zorganizovalo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja regionálne kolo súťaže mladých moderátorov Sárova Bystrica.

V Makovického dome si súťažiaci z okresu Žilina zmerali sily v štyroch disciplínach – interpretácia spravodajského textu, interpretácia reklamného textu, rozhovor so zaujímavým človekom a moderovanie vlastnej relácie. Odborná porota hodnotila výslovnosť, úroveň dodržiavania pravidiel slovenského jazyka, presvedčivosť prejavu či schopnosť zaujať poslucháča. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci  – Anettka Planietová a Kristián Gonda.

Anettka sa umiestnila na treťom mieste, k čomu jej srdečne blahoželáme.  Kristiánovi ďakujeme za výbornú prezentáciu.

• Súkromná stredná odborná škola na Burze informácií

• Dňa 10. októbra sa uskutočnil 13. ročník Burzy informácií, na ktorom sa v tomto roku zúčastnilo 24 stredných škôl, 1 stredná škola z Českej republiky a 14 prezentujúcich zamestnávateľov.
            Medzi prezentujúcimi školami bola aj naša Súkromná stredná odborná škola.
          • Pozvánka na Deň otvorených dverí pre žiakov ZŠ a ich rodičov

• Pozvánka na Deň otvorených dverí pre žiakov ZŠ a ich rodičov - Obrázok 1
          • DOFE na našej škole

• V tomto školskom roku sa aj naša škola stala miestnym centrom, ktoré umožňuje žiakom získať medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburgu. Program sa realizuje v 140 krajinách sveta a od roku 2007 aj na Slovensku.
            DOFE na našej škole  - Obrázok 1