• Tešíme sa z 3. miesta

• INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil nové rebríčky najlepších škôl na Slovensku. Poradie je zostavené podľa oblastí, v ktorých žiaci dosahujú najlepšie výsledky.

Naša školička sa umiestnila v Žilinskom kraji medzi strednými odbornými školami na krásnom 3. mieste. Ďakujeme všetkým študentom a tešíme sa z vašich úspechov.
          • Olympiáda z anglického jazyka

• V novembri 2021 sa na našej strednej škole uskutočnila Olympiáda v anglickom jazyku.

Zúčastnili sa jej študenti 1. - 4. ročníka rozdelení do dvoch        kategórií podľa úrovne jazykových znalostí.

V prvej kategórii sa na prvých troch miestach umiestnili žiaci z 2.A triedy.

1. miesto: Benjamín Baránek.
            2. miesto: Tomáš Sobek
            3. miesto: Lukáš Piala

Druhá kategória patrila dievčatám zo 4.A triedy.

1. miesto: Liudmila Dolianovska
                     2. miesto: Emma Mikulíková

Následne sa dňa 13. januára 2022 Benjamín Baránek úspešne  zúčastnil online okresného kola olympiády z ANJ, kde získal krásne 9. miesto.

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Ruské slovo - školské kolo

• Tak, ako každý rok, aj v tomto roku na našej škole prebehlo školské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy Ruské slovo. Témou tohto ročníka bol svet rozprávok, a tak sme si mohli zaspomínať na detské časy, keď nám spoločnosť robila Líštička sestrička, Tri medvede, Tri prasiatka, či Pampúšik alebo Repka. Ale zoznámili sme sa aj s málo známou rozprávkou o šťuke a levovi a vypočuli sme si aj básne, ktoré ospevujú rozprávku ako čarovný nástroj, ktorý nás učí dobru.

Výsledky súťaže:

1. miesto próza - jednotlivci  Terézia Kokošková (4.A)
            1. miesto próza - kolektívy Viktória Trulíková a Radka Maťková (3.A)
            2. miesto próza - kolektívy Mária Martvoňová a Martina Štefúnová (4. A).

Dievčatá, ktoré získali prvé miesto postupujú do krajského kola. Všetkým blahoželáme! Taktiež ďakujeme aj ostatným, ktorí svojou účasťou prispeli k dôstojnému priebehu súťaže na našej škole.
          • Olympiáda ľudských práv

• Dňa 10. decembra
             sa na našej škole uskutočnila Olympiáda ľudských práv, ktorá prebiehala online cez školskú platformu Edupage. Olympiády sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov.

Žiaci s najlepšími výsledkami:

1. ročník:  Tomáš Špánik (62%)
            2. ročník:  Patrick Jaromír Grich (95,7%)
            3. ročník:  Bianka Knapcová (88%)
            4. ročník:  Šimon Pečalka  (91,3%)

Do krajského kola postupuje Patrick Jaromír Grich a Šimon Pečalka (náhradník). Gratulujeme!

• Ekonomická olympiáda

Aj tento rok sa žiaci našej školy zúčastnili celoštátnej súťaže z ekonómie a financií – Ekonomickej olympiády, ktorú každoročne usporadúva INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz). K aktívnemu riešeniu otázok pristúpili všetky štyri ročníky. Súťaž prebiehala online formou v termíne od 6. 12. do 15.12. 2021.
            Problematika bola zameraná nielen na mikroekonómiu ale aj vybrané oblasti z makroekonómie.

Do krajského kola postupujú:
            Patrik Grich, II.A
            Filip Vacula, II.A