• Annamária Lodňanová

• Na našej škole študovala v rokoch 2015-2019. Popri štúdiu s výborným prospechom sa aktívne venovala hokeju na Slovensku i v Čechách. Kde je dnes, čo robí a ako spomína na našu školičku?

Anička:

"Každodenné dochádzanie na tréningy či zápasy bolo náročné, no vďaka ochote a pomoci profesionálnych pedagógov aj iných zamestnancov som mohla skĺbiť štúdium so záľubou. Už počas štúdia na strednej škole som mala príležitosť rozvíjať hokejové zručnosti vo Švédsku. Podala som si prihlášku na tamojšiu univerzitu a bola som prijatá. Teraz študujem na Jönköping University medzinárodnú ekonomiku a aktívne hrám hokej za ženský tím IF Troja Ljungby. Vedomosti,ktoré som načerpala na strednej škole, mi uľahčujú štúdium na univerzite, za čo patrí všetkým veľká vďaka."

• Bc. Adrián Lipovský

• Počas štúdia na strednej škole som hrával hokej za mužov v Žiline. Mojim snom a cieľom bolo reprezentovať Slovenskú republiku aj v budúcnosti. Nakoľko sme mávali  tréningy ráno, požiadal som pani riaditeľku o  individuálne štúdium. Moja kariéra pokračovala v reprezentácii do 20 rokov, ktorá mala sídlo v Bratislave. Na komisionálne skúšky som dochádzal doslova z vlaku. Pani riaditeľka a učitelia boli veľmi ústretoví, za čo im ďakujem.

Dnes už hokej profesionálne nehrávam, pretože som si uvedomil, že škola je pre mňa najväčšia priorita. Momentálne už 4 rok študujem na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave a súčasne pracujem ako kondičný tréner Golem Club Žilina.

• Veronika Danajová

• Narodila sa a vyrastala v Žiline, kde aj absolvovala našu školu. Písať začala už ako dieťa a tejto činnosti sa plánuje venovať aj v budúcnosti. Riadi sa heslom, že každá zmysluplná myšlienka stojí za zapamätanie si. Nikdy totiž nemôžete vedieť, kedy sa vám bude hodiť. Patrí k ľuďom, ktorých doslova valcuje ich bujná fantácia. Aj vďaka nej vznikol román, ktorý je jej vysnívaným literárnym debutom.

• Bc. Filip Kalman

• Aktuálne pracuje v Tatra banke ako vzťahový manažér pre segment SME. Náplňou jeho práce je poradenstvo pre firemnú klientelu, predaj resp. poskytovanie úverov, čítanie finančných výkazov a podrobná analýza daných firiem.

Filip:

„Svoje vedomosti, ktoré  som nadobudol ešte ako študent strednej školy využívam  aj aktuálne v práci, najmä účtovníctvo  a ekonomiku. Počas svojej činnosti navštevujem mnoho firiem, podieľam sa na ich raste a stále prehlbujem svoje vedomosti o rôznych odvetviach firiem."

• Patrik Kubirita

• Skromný, nenápadný, inteligentný chlapec s vysokou dávkou empatie. Už na škole sa prejavil jeho hudobný talent, ktorým obohacoval spoločenské aktivity školy.
        Schopnosti organizovať, manažovať, verejne vystupovať, ktoré získal štúdiom na našej škole využil pri budovaní svojej profesionálnej dráhy.