• Poďakovanie pani riaditeľke

     • Kytica vďaky patrí pani riaditeľke Ing. Gabriele Pažickej za desať rokov náročnej a obetavej práce pri výchove a vzdelávaní pätnásťročnej mládeže.

      Trpezlivo a s láskou si usmerňovala kroky mladej strednej školy, jej žiakov  a pedagógov.  Z obdobia predškolského veku si školu  priviedla do rokov  rannej dospelosti.

      Ďakujem ti pani riaditeľka.

      Do ďalších rokov v pokračujúcej funkcií Ti prajem veľa elánu a šťastnú ruku pri výbere dobrých spolupracovníkov, aby ste spoločne previedli Súkromnú strednú odbornú školu k úplnej dospelosti . Spolupracujte na novej etape života školy, nového študijného odboru Informačné a digitálne technológie. Priveďte úspešne k maturite žiakov končiaceho študijného odboru Škola podnikania. Verím, že naďalej bude prvoradou profesionálnou úlohou v tvojom srdci poskytovanie kvalitného odborného vzdelávania, ale aj výchova dobrého mladého človeka.
       

      Bernadetta Gábrišová
      zriaďovateľka školy  

       

                                                                                                  

       
     • Cvičná firma - Bio prací gél

     • Jednou z najväčších motivácií pri výučbe odborných predmetov je aj cvičná firma. Tu žiaci prakticky využívajú vedomosti, ktoré získavajú na teoretických predmetoch, učia sa  spolupráci a rozvíjajú svoju kreativitu. Tento rok naši tretiaci vyrábali Bio prací gél na farebné oblečenie, ktoré účinne odstráni škvrny a je šetrný k pokožke.
     • Štúdium stojí čas, no zabezpečí nám lepšiu budúcnosť.

     • Štúdium vždy viac dáva ako berie. Stojí čas, no zabezpečí  lepšiu budúcnosť. Získané vzdelanie nám prináša úžitok, či už ide o príjem, osobnostný rast alebo zvýšenie sebavedomia. Takto sa k vzdelaniu stavajú i naši žiaci. Pochopili podstatu a môžeme povedať, že s hardwarom nielen pracujú,  ale mu aj rozumejú.
     • Festival ľudskosti mladých ľudí 2021

     • Do pripravovanej akcie sa zapojili aj naše dievčatá zo žiackej školskej rady – Viki T. z 2.A, a Simonka G. a Zuzka P. z 1.A triedy, ktoré ste mohli stretnúť s dobrou náladou, čokoládkou a ružičkami v uliciach nášho mesta. Za vydarenú organizáciu ďakujeme aj pani riaditeľke, pani učiteľke Harantovej, pani učiteľke Bršťákovej a našej Majke 😊
     • Pozri si TOP predmety IT

     • Book titled 'TOP predmety IT'
     • Matboj - Attomat 7

     • Opäť sme mohli využiť príležitosť počítať  zaujímavé matematické úlohy, ktoré si pre nás pripravila organizácia P-mat v medzinárodnej súťaži Matboj - Attomat 7, ktorá sa konala online  22. 4. 2021.

      Našu školu reprezentovalo trio účastníkov - Filip Vacula,  Benjamín Baránek ( obaja 1. A) a pani učiteľka Janka Pajgerová. Umiestnili sme sa svorne za sebou v tomto poradí na 21., 22., 23. mieste, keď sme všetci vypočítali správne rovnako - 15 úloh z dvadsiatich. Súťaž je mimoriadne kvalitná, pripravovaná skúseným tímom mladých matematikov. Príklady, ktoré počítame, nás naozaj zaujmú.
      Preto pozývame aj ostatných! Prekonajte svoj ostych a nabudúce počítajte s nami!
     • Ekotopfilm 2021     • Všetkým obyvateľom planéty Zem adresujeme pozvánku na online festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. 
      V programe nájdete okrem pútavých filmov aj prednášky zaujímavých osobností a rozhovory s pozvanými hosťami. 
      Fetival začína už v pondelok 26. apríla o 19.00 filmom "Čokoládové srdce temnoty." - pozrite sa na kauzu vykorisťovania detí v čokoládovom priemysle. V nasledujúce dni si môžete pozrieť jedinečné zábery veľrýb v ich prirodzenom prostredí, život motýľov Slovenska, tropický raj ostrova Bioko a tajné životy mandrilov, alebo skrytý život slovenskej divočiny. 

      Viac tu: program Ekotopfilm 2021
     • Ekonomická olympiáda - krajské kolo     • Od 19. marca do 22. marca 2021 prebiehali krajské kolá tohtoročného 4. ročníka Ekonomickej olympiády. Z každého kraja postúpili minimálne traja súťažiaci s najlepším výsledkom.

      Našu školu reprezentoval s najlepším školským výsledkom žiak IV. ročníka Lukáš Čelko
      Z pomedzi 39 účastníkov v rámci Žilinského kraja Lukáš obsadil krásne 17 miesto. 

      Srdečne blahoželáme!

     • Príprava na prijímacie skúšky

     • Aj v tomto školskom roku Vám naša škola ochotne pomôže zvládnuť obavy z prijímacích skúšok a ich úspešného vykonania.
      Klikni na záložku prijímacie konanie a dozvieš sa viacwink
     • Práce našich maturantov

     • Napriek tomu, že nás postihla pandémia a maturitná skúška bola zrušená, my maturanti, sa neprestávame vzdelávať a zdokonaľovať v každom smere. Na hodinách konverzácií v anglickom jazyku, pod vedením pani učiteľky Bršťákovej, sme aktívne pristúpili k úlohám, ako sú napríklad tvorba plagátov alebo videa na témy, ktoré nám mali pomôcť lepšie sa pripraviť na maturitnú skúšku. Nižšie môžete vidieť niekoľko z našich prác, v ktorých sme poukázali na to, ako tínedžeri vnímajú svet v 21.storočí.

                                                                                                                                                   žiaci IV.A triedy

      Videa vznikli na základe obsahu maturitnej témy Mládež a jej svet.

      Video vytvorila Klaudia. 

      Video vytvorila Viki. 

      Video vytvorila Simonka. 

      Myšlienkové mapy pomáhajú žiakom porozumieť súvislostiam jednotlivých prvkov. Vizuálnym usporiadaním informácií sa žiaci rýchlejšie učia a rozvíjajú si vyššie kognitívne procesy, čo zvyšuje úroveň tvorivého a kritického myslenia žiakov. My sme pojmové mapy využili pri opakovaní gramatiky, konkrétne členov v anglickom jazyku. 

                                                                                                                                                         Bršťáková Ivana

     • Európsky kvíz o peniazoch - výsledky     • Schopnosť spravovať osobné financie je dôležitá pre každého človeka,
      ale nielen to,
      každý z nás by mal ovládať základy finančnej gramotnosti.

      Možnosť overiť si svoje vedomosti zo sveta financií mali aj naši žiaci, 
      ktorí sa mohli zapojiť do
       národného kola Európskeho kvízu o peniazoch. 

      V tomto roku sa konal online, cez platformu Kahoot. 

      Všetkým zapojeným študentom ďakujeme za skvelú reprezentáciu!

      Diplomy našich úspešných tu: 

     • Magical Easter - 2.časť

     • Brána Veľkej noci sa síce zatvorila, ale spomienky na ňu nám ostali v živej pamäti. I náš eTwinning projekt sa pomaly blíži do cieľa. Našou poslednou úlohou bolo prezentovať veľkonočné zvyky a tradície Slovenska. Našťastie, naše dejiny sú bohaté na zvyky a tradície našich predkov. My, sme kvízom prešli, a čo vy? :)

      KVÍZ

      O trošku menej náročný kvíz sme pripravili aj našim partnerom. Súčasťou kvízu bolo aj toto krátke video.