• Poďakovanie pani riaditeľke

• 09.07.2021 14:58
        • Kytica vďaky patrí pani riaditeľke Ing. Gabriele Pažickej za desať rokov náročnej a obetavej práce pri výchove a vzdelávaní pätnásťročnej mládeže.

Trpezlivo a s láskou si usmerňovala kroky mladej strednej školy, jej žiakov  a pedagógov.  Z obdobia predškolského veku si školu  priviedla do rokov  rannej dospelosti.

Ďakujem ti pani riaditeľka.

Do ďalších rokov v pokračujúcej funkcií Ti prajem veľa elánu a šťastnú ruku pri výbere dobrých spolupracovníkov, aby ste spoločne previedli Súkromnú strednú odbornú školu k úplnej dospelosti . Spolupracujte na novej etape života školy, nového študijného odboru Informačné a digitálne technológie. Priveďte úspešne k maturite žiakov končiaceho študijného odboru Škola podnikania. Verím, že naďalej bude prvoradou profesionálnou úlohou v tvojom srdci poskytovanie kvalitného odborného vzdelávania, ale aj výchova dobrého mladého človeka.

Bernadetta Gábrišová
          zriaďovateľka školy

• Cvičná firma - Bio prací gél

• 21.06.2021 14:18
        • Jednou z najväčších motivácií pri výučbe odborných predmetov je aj cvičná firma. Tu žiaci prakticky využívajú vedomosti, ktoré získavajú na teoretických predmetoch, učia sa  spolupráci a rozvíjajú svoju kreativitu. Tento rok naši tretiaci vyrábali Bio prací gél na farebné oblečenie, ktoré účinne odstráni škvrny a je šetrný k pokožke.
        • Štúdium stojí čas, no zabezpečí nám lepšiu budúcnosť.

• 17.06.2021 10:03
        • Štúdium vždy viac dáva ako berie. Stojí čas, no zabezpečí  lepšiu budúcnosť. Získané vzdelanie nám prináša úžitok, či už ide o príjem, osobnostný rast alebo zvýšenie sebavedomia. Takto sa k vzdelaniu stavajú i naši žiaci. Pochopili podstatu a môžeme povedať, že s hardwarom nielen pracujú,  ale mu aj rozumejú.
        • Festival ľudskosti mladých ľudí 2021

• 16.06.2021 12:13
        • Do pripravovanej akcie sa zapojili aj naše dievčatá zo žiackej školskej rady – Viki T. z 2.A, a Simonka G. a Zuzka P. z 1.A triedy, ktoré ste mohli stretnúť s dobrou náladou, čokoládkou a ružičkami v uliciach nášho mesta. Za vydarenú organizáciu ďakujeme aj pani riaditeľke, pani učiteľke Harantovej, pani učiteľke Bršťákovej a našej Majke 😊
        • Matboj - Attomat 7

• 19.05.2021 08:26
        • Opäť sme mohli využiť príležitosť počítať  zaujímavé matematické úlohy, ktoré si pre nás pripravila organizácia P-mat v medzinárodnej súťaži Matboj - Attomat 7, ktorá sa konala online  22. 4. 2021.

Našu školu reprezentovalo trio účastníkov - Filip Vacula,  Benjamín Baránek ( obaja 1. A) a pani učiteľka Janka Pajgerová. Umiestnili sme sa svorne za sebou v tomto poradí na 21., 22., 23. mieste, keď sme všetci vypočítali správne rovnako - 15 úloh z dvadsiatich. Súťaž je mimoriadne kvalitná, pripravovaná skúseným tímom mladých matematikov. Príklady, ktoré počítame, nás naozaj zaujmú.
          Preto pozývame aj ostatných! Prekonajte svoj ostych a nabudúce počítajte s nami!
        • Ekotopfilm 2021

• 28.04.2021 21:45

• Všetkým obyvateľom planéty Zem adresujeme pozvánku na online festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji.
          V programe nájdete okrem pútavých filmov aj prednášky zaujímavých osobností a rozhovory s pozvanými hosťami.
          Festival začína už v pondelok 26. apríla o 19.00 filmom "Čokoládové srdce temnoty." - pozrite sa na kauzu vykorisťovania detí v čokoládovom priemysle. V nasledujúce dni si môžete pozrieť jedinečné zábery veľrýb v ich prirodzenom prostredí, život motýľov Slovenska, tropický raj ostrova Bioko a tajné životy mandrilov, alebo skrytý život slovenskej divočiny.

Viac tu: program Ekotopfilm 2021
        • Ekonomická olympiáda - krajské kolo

• 24.04.2021 16:10

• Od 19. marca do 22. marca 2021 prebiehali krajské kolá tohtoročného 4. ročníka Ekonomickej olympiády. Z každého kraja postúpili minimálne traja súťažiaci s najlepším výsledkom.

Našu školu reprezentoval s najlepším školským výsledkom žiak IV. ročníka Lukáš Čelko
          Z pomedzi 39 účastníkov v rámci Žilinského kraja Lukáš obsadil krásne 17 miesto.

Srdečne blahoželáme!