• Občianske združenie Stredoškolák

• Občianske združenie Stredoškolák vzniklo v r. 2005. Cieľom OZ je alternatívne využitie voľného času študentov, podpora integrálneho rastu študentov, prevencia drogových závislostí a priblíženie duchovných hodnôt študentom.

Ciele združenia

• vytvára priestor na stretávanie študentov a vznik spoločenstiev,
        • organizuje a sprostredkúva duchovné, vzdelávacie, kultúrne a športové akcie,
        • poskytuje prístup k užitočným informáciám pre študentov,
        • nadväzuje kontakty a spoluprácu a ďalšími organizáciami,
        • úzko spolupracuje so Súkromnou strednou odbornou školou v Žiline.
      • Spoznávame kultúrne pamiatky

• Počas svojej 15- ročnej existencie občianske združenie zorganizovalo desiatky kultúrnych podujatí spojených s prehliadkou historických pamiatok nielen v našej rodnej krajine, ale aj v susedných krajinách.  Študenti rozšírili  svoje  poznatky o hlavných mestách - Bratislave, Budapešti, Prahe, Viedni... Častokrát sú prechádzky historickými mestami spojené aj s kultúrnym zážitkom v podobe

• Digitálna podpora školy

• V posledných rokoch sa občianske združenie Stredoškolák zameralo na rozvoj digitálnych zručností študentov. Zabezpečilo triedy SSOS Žilina novou informačnou technikou a ozvučením, ktoré napomáha študentom efektívnejšie rozvíjať svoje technické znalosti.

• Financovanie

• Financovanie voľno časových aktivít zabezpečuje z prijatých príjmov 2% daní z príjmu FO, PO, ktoré poskytujú združeniu rodičia, členovia združenia a spolupracujúce firmy.