•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Vážení rodičia a priatelia školy

• 7. 2. 2022
      • Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov pre našu školičku prostredníctvom Občianského združenia Stredoškolák.
        Vážení rodičia a priatelia školy - Obrázok 1

V spolupráci s týmto občianskym združením sa snažíme stále skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces v škole ako aj technické vybavenie školy.

Posledné roky sú pre všetkých úplne iné. Stáli pred nami výzvy, ktoré sme sa spolu s vašimi deťmi snažili zvládnuť.
        Využitie voľného času študentov a spoznávanie nových kultúr nebolo možné praktizovať cez exkurzie a výlety, tak  sme ich  začali objavovať prostredníctvom projektu e-Twinning.

Aby sme využili finančné prostriedky získané prostredníctvom Občianského združenia Stredoškolák, rozhodli sme sa vynoviť technické vybavenie počítačovej triedy. Finančnú podporu sa nám podarilo získať aj prostredníctvom projektov, vďaka čomu sme pre vaše deti obstarali najnovšie micro:bity a 3D tlačiareň, na ktorej pracujú počas krúžkovej činnosti.

Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu a podporu aj v tomto roku.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Tešíme sa z 3. miesta

• 19. 1. 2022
      • Tešíme sa z 3. miesta - Obrázok 1
        INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil nové rebríčky najlepších škôl na Slovensku. Poradie je zostavené podľa oblastí, v ktorých žiaci dosahujú najlepšie výsledky.

Naša školička sa umiestnila v Žilinskom kraji medzi strednými odbornými školami na krásnom 3. mieste. Ďakujeme všetkým študentom a tešíme sa z vašich úspechov.
      • Olympiáda z anglického jazyka

• 20. 1. 2022
      • Olympiáda z anglického jazyka - Obrázok 1

V novembri 2021 sa na našej strednej škole uskutočnila Olympiáda v anglickom jazyku.

Zúčastnili sa jej študenti 1. - 4. ročníka rozdelení do dvoch        kategórií podľa úrovne jazykových znalostí.

V prvej kategórii sa na prvých troch miestach umiestnili žiaci z 2.A triedy.

1. miesto: Benjamín Baránek.
        2. miesto: Tomáš Sobek
        3. miesto: Lukáš Piala

Druhá kategória patrila dievčatám zo 4.A triedy.

1. miesto: Liudmila Dolianovska
                 2. miesto: Emma Mikulíková

Následne sa dňa 13. januára 2022 Benjamín Baránek úspešne  zúčastnil online okresného kola olympiády z ANJ, kde získal krásne 9. miesto.

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Ruské slovo - školské kolo

• 31. 1. 2022
      • Ruské slovo - školské kolo - Obrázok 1
        Tak, ako každý rok, aj v tomto roku na našej škole prebehlo školské kolo súťaže v prednese ruskej poézie a prózy Ruské slovo. Témou tohto ročníka bol svet rozprávok, a tak sme si mohli zaspomínať na detské časy, keď nám spoločnosť robila Líštička sestrička, Tri medvede, Tri prasiatka, či Pampúšik alebo Repka. Ale zoznámili sme sa aj s málo známou rozprávkou o šťuke a levovi a vypočuli sme si aj básne, ktoré ospevujú rozprávku ako čarovný nástroj, ktorý nás učí dobru.

Výsledky súťaže:

1. miesto próza - jednotlivci  Terézia Kokošková (4.A)
        1. miesto próza - kolektívy Viktória Trulíková a Radka Maťková (3.A)
        2. miesto próza - kolektívy Mária Martvoňová a Martina Štefúnová (4. A).

Dievčatá, ktoré získali prvé miesto postupujú do krajského kola. Všetkým blahoželáme! Taktiež ďakujeme aj ostatným, ktorí svojou účasťou prispeli k dôstojnému priebehu súťaže na našej škole.

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • RAS
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
    • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
    • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
    • William Shakespear
    • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.