DOFE na našej škole

V tomto školskom roku sa aj naša škola stala miestnym centrom, ktoré umožňuje žiakom získať medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburgu. Program sa realizuje v 140 krajinách sveta a od roku 2007 aj na Slovensku.

Program DofE ročne absolvuje viac ako 1,3 milióna mladých ľudí na celom svete, vďaka čomu DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a takisto najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v mladých ľuďoch predovšetkým rozvinuté charakterové vlastnosti ako napr. samostatnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť prevziať za seba zodpovednosť, ktoré DofE priamo rozvíja.

Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6-18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, svojich záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť.

V prípade záujmu o zapojenie sa do programu, prosím, kontaktujte pani učiteľku Moniku Hriníkovú alebo Janku Rotterovú, ktoré vám o programe povedia viac. Ak si chcete pozrieť informácií viac na webe kliknite na www.dofe.sk, kde nájdete informácie, fotky ale aj zaujímavé videá, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť.

Deadline na zapojenie sa do programu je do 10. októbra 2019.

www.dofe.sk

• Súkromná stredná odborná škola