• Záložka do knihy spája slovenské školy

• 14.11.2019 11:29
      • Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila už 8. ročník celoslovenského projektu
        pre SŠ Záložka do knihy spája slovenské školy.

Témou tohto ročníka boli „Osobnosti, ktoré sa zaslúžili o demokraciu“.

• Záložky do knihy pre partnerskú SSOŠ automobilovú Duálnu akadémiu z Bratislavy navrhli a vyrobili žiaci I. ročníka pod vedením pani učiteľky Mgr. Moniky Hriníkovej. Centrálnym motívom ich záložiek boli farby Slovenskej republiky biela, modrá a červená. Na záložkách sa objavili osobnosti ako Alexander Dubček či Milan Rastislav Štefánik a mnoho zaujímavých citátov o demokracii a zápase o ňu.

Z partnerskej školy sme dostali niekoľko záložiek, ktoré sa týkali témy demokracie a vhodne sme ich umiestnili na nástenku, ktorá pripomína udalosti spred 30. rokov – nežnú revolúciu. Žiakov partnerskej školy viedla pani učiteľka Mgr. Viera Švajlenová.

Na stránke školy si môžete pozrieť fotky, ktoré s citom pre detail nafotila Ing. Katarína Pospíšilová.

Ďakujeme všetkým zúčastneným.

JR