• Krajská súťaž Ruské slovo

   • 14.02.2020 13:35
   • Už druhýkrát sme mali tú česť byť spoluorganizátormi súťaže Ruské slovo v Žilinskom kraji. Obľúbenou je najmä v Košickom, či Prešovskom kraji kde prebieha už 14. ročník. Aj v našom Žilinskom kraji sú milovníci ruskej poézie, prózy a ruskej piesne. Práve pre nich sa na našej škole v spolupráci so Zväzom Rusov Košice dňa 12. februára 2020 uskutočnilo krajské kolo súťaže Ruské slovo v Žilinskom kraji.

     

    Téma tohto ročníka súťaže bola venovaná spomienke na 2. svetovú vojnu. Programom s názvom Vďaka za mier! sme si  aj my dôstojne pripomenuli 75. výročie ukončenia vojny.

     

    12. februára 2020 sme u nás privítali vzácnych hostí, zriaďovateľku súťaže Mgr. N. Dostovalovú a pani Annu Novgorodovú z veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku. O krásny kultúrny zážitok sa postarali súťažiaci  žiaci základných škôl, študenti stredných škôl, konzervatórií a gymnázií.

     

    Naozaj ťažkou úlohou o tom v akom poradí sa súťažiaci umiestnia boli poverení  Mgr. Erika Čahojová, Mgr. Miloslav Tatarka a Mgr. Mária Šuhajová.

     

    Blahoželáme Petrovi Nigutovi za krásne 3.miesto v kategórií spev jednotlivcov a ďakujeme za reprezentáciu školy. Víťazom úprimne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na celoslovenskom kole v Košiciach.

     

    vysledkova_llistina_2020.docx

   • Naspäť na zoznam článkov