• Veľkonočné zvyky v iných krajinách

   • 01.05.2020 08:19
   • Áno, zostali sme doma. 

    Coronakríza spôsobila, že sme aj vyučovanie presunuli do bezpečného domáceho prostredia. Zostali sme doma aj v tomto Veľkonočnom období.
    Ale zostať doma neznamená, že sme zostali pasívni. 


     

   • Pri vyučovaní druhého cudzieho jazyka – ruského a nemeckého – môžeme spoznávať kultúrne tradície a hodnoty iných národov. 

    Pozrite sa na aktivity našich žiakov v rámci domáceho veľkonočného projektu spoznávania rôznych kultúr v ruskom i nemeckom jazykovom prostredí. 

     

    Vďaka projektu, ktorý zorganizovali pani učiteľky Janka Pajgerová a Andrejka Mičianová, sa naši žiaci dozvedeli o rôznych zvykoch, tradíciách, či dokonca hrách spojených so slávením Veľkej Noci v Rusku, Rakúsku, či Nemecku. 

     

    Upiekli a ochutnali typický ruský sladký veľkonočný chlebík s názvom - kulič, zahrali sa tradičnú veľkonočnú veselú hru s vajíčkami, či zoznámili sa so zvyčajným pozdravom „Kristus vstal!, Iste vstal!“, ktorým sa zdravia pravoslávni kresťania vo veľkonočné ráno.

    Upiekli a pochutnali si na tradičných barančekoch či veľkonočných vencoch, ktoré upiekli tak, ako v Nemecku na Veľkú noc, ale zdokumentovali aj také, ktoré sa robia bežne v tomto kultúrnom prostredí ako je bábovka či jablková štrúdľa. 

     

    Zostali sme doma, ale našu chuť učiť sa, spoznávať nové to nezastavilo. Zdieľame s Vami. 

     

      

     

    Simonka Bizíková, Majka Martvoňová, Veronika Saparová, Martinka Štefúnová, Ľudmilka Doljanovská, Lucka Jankulová, Andrejka Škrobáková, Natálka Sirotová. 

     

   • Naspäť na zoznam článkov