• 10 DȎVODOV, PREČO ŠTUDOVAŤ U NÁS

   • 25.05.2020 19:08
    1. Kolektív, v ktorom ti bude dobre 
    2. Tvoje štúdium bude mať zmysel
    3. Zanietení učitelia a odborníci z praxe
    4. Spolupráca s VŠ a IT firmami
    5. Moderné odborné učebne
    6. Rozšíriš si svoje kariérne smerovanie
    7. Práca s modernými technológiami  
    8. Rozvoj osobnosti
    9. Rôznorodé mimoškolské činnosti
    10. Výborná lokalita
    Prečítaj si viac a rozklikni článok. 
   •  

    1. Kolektív, v ktorom ti bude dobre 

    U nás prídeš do kolektívu, v ktorom ti bude dobre. Fungujeme ako veľká rodina. Rozprávame sa, diskutujeme, rešpektujeme sa a spolupracujeme. Vytvárame tím, ktorého súčasťou môžeš byť aj ty. Môžeš sa realizovať v Žiackej školskej rade a spolupodieľať sa na riadení školy.  Aj ako žiak môžeš predkladať návrhy a ohúriť nás svojimi nápadmi, ktoré nezostanú nepovšimnuté. Radi ťa privítame v našom tíme a veríme, že zistíš, že sme rovnaká krvná skupina.

    1. Tvoje štúdium bude mať zmysel

    Ponamáhať mozgové bunky pri štúdiu v odbore 2569 komunikačné a digitálne technológie stojí za to. Nebudeš sa učiť zbytočnosti, ale to, čo reálne využiješ v praxi, alebo pri štúdiu na vysokej škole. Dbáme na kvalitu poskytnutého vzdelania v oblastiach, ktoré rozvinú tvoju osobnosť a odbornosť. Trpezlivosť našich učiteľov je azda nekonečná, radi a ochotne vysvetľujú, aby si dosiahol čo najlepšie výsledky, pri ktorých ťa určite poteší prospechové štipendium.  

    1. Zanietení učitelia a odborníci z praxe

    Najväčším kapitálom pre našu školu sú zanietení učitelia a odborníci z praxe. Každý z nich vkladá do svojej práce nielen svoje osobnostné a pedagogické schopnosti a zručnosti, ale i neustále sa zvyšujúcu odbornosť. Môžeš sa spoľahnúť, že budú pracovať v tvoj prospech, aby si bol po štyroch rokoch čo najlepšie pripravený vykročiť do profesijného života. Povedz im, čo ešte by si sa chcel naučiť a oni ti s tým pomôžu. 

    1. Spolupráca s VŠ a IT firmami

    Chceš po skončení školy študovať? Alebo by si sa rád zamestnal? Spolupracujeme s viacerými vysokými školami, ako aj s IT firmami. S odborníkmi z akademickej pôdy prehodnocujeme a upravujeme učebné plány, aby si sa učil to, čo môžeš neskôr zúročiť pri štúdiu doma i v zahraniční. 

    Naši IT partneri nám zase dávajú možnosť byť o krok vpred - ak pracovný trh niečo potrebuje, my o tom vieme. Chcel by si vidieť aké je pracovné prostredie v IT firmách? Žiadny problém. Počas odbornej praxe nahliadneš do zákulisia IT firiem, nadviažeš nové kontakty a privoniaš ku kódom, ktoré tvoria digitálny svet. 

    1. Moderné odborné učebne

    Vzdelávanie prebieha nielen v kmeňových triedach, ktoré sú vybavené modernou technikou, ale aj v odborných učebniach, ktoré sa využívajú aj po vyučovaní. Využívame moderné počítače, notebooky, tablety a mobily. Našou prioritou je neustála inovácia technického vybavenia podľa nových trendov. V súlade s novými trendami ponúkame aj krúžky, na ktorých si môžeš rozšíriť vedomosti z vybranej IT oblasti. 

    1. Rozšíriš si svoje kariérne smerovanie

    Vieš, čo je Cisco Networking Academy? Je to najkomplexnejší profesijne orientovaný vzdelávací program na svete v rámci prípravy špecialistov v oblasti informačných technológií. Sme radi, že aj my sme jeho súčasťou. Mal by si vedieť, že počas štúdia máš  možnosť získať medzinárodný Cisco certifikát. 

    Anglicky sa dnes dohovoríš takmer všade. V IT oblasti je znalosť angličtiny kľúčová. Počítame s tým, že budeš chcieť vedieť plynule rozprávať po anglicky o bežných i odborných témach, a preto máme rozšírený počet hodín angličtiny. Spolupracujeme aj s native speakrami, ktorí sa s tebou radi porozprávajú na bežné i odborné témy podľa tvojho záujmu.

    1. Práca s modernými technológiami  

    U nás sa nebudeš učiť len teóriu, ale prepojíš teoretické vedomosti s praxou. Základy programovania zvládneš hravo. Bude zábavné nechať sa unášať na vlnách elektroniky a elektrotechniky, porozumieš fungovaniu hardvéru i softvéru, nezamotáš sa v počítačových ani neurónových sieťach. 

    Si tvorivý a máš neustále nové nápady? Môžeš ich realizovať pri vyvíjaní mobilných aplikácií, pri navrhovaní webových stránok a riešení digitálnych úloh. Okrem odbornosti rozvinieš svoje medziľudské zručnosti a budeš sa orientovať v ekonomických, právnych i spoločenských oblastiach. Vďaku štúdiu u nás budeš na trhu práce žiadaným zamestnancom, o prácu nebudeš mať núdzu. Budeš komplexne pripravený na život v 21. storočí, ktoré je digitálnym vekom.  

    1. Rozvoj osobnosti

    Všetky naše aktivity smerujú ku komplexnému rozvoju tvojej osobnosti. Každý z nás sa môže zdokonaľovať v rôznych oblastiach – v športe, v talente i v dobrovoľníctve. Keďže naša škola je zapojená v programe Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu (skrátene DofE), môžeš v rámci neho zabojovať o bronzovú, striebornú alebo zlatú úroveň priamo u nás.  Okrem prekonania seba samého, nových zážitkov a priateľov získaš certifikát uznávaný na univerzitách a firmách po celom svete. 

    1. Rôznorodé mimoškolské činnosti

    Myslíš, že všetko sa odohráva len v školských laviciach? Určite nie. Mnohé mimoškolské aktivity sa týkajú športu a dejú sa na ihriskách, palubovkách, v bazénoch či v prírode. Cítiš, že máš veľké srdce a nie sú ti ľahostajné ťažké osudy ľudí? Máme množstvo aktivít, ktoré sú zamerané filantropicky. Máš rád hudbu? Film? Divadlo? Turistiku? Zaujímaš sa o spoločenské dianie? Chcel by si navštíviť súdne pojednávanie? Zaujíma ťa, ako fungujú výrobné podniky? Rád spoznávaš nové miesta na Slovensku i v okolitých štátoch? Si súťaživý typ? Počas školského roka vytvárame príležitosti pre aktivity, z ktorých si určite vyberieš niečo pre seba. 

    1. Výborná lokalita

    Si priamo zo Žiliny alebo z blízkeho okolia? Tak určite vieš, že lokalita našej školy je výborná. Saleziánska 18 je výborne dostupná zo všetkých smerov – zo železničnej stanice i autobusového nástupišťa. Môžeš k nám prísť autobusmi MHD i SAD, autom i vlakom. Pozeráš na mapu Slovenska a zdá sa ti, že je Žilina ďaleko? Zabezpečíme ti ubytovanie na internáte. Uvidíš, že Žilina je pekné mesto plné milých ľudí a je to miesto skvelých príležitostí, kde sa oplatí študovať. 

     

   • Naspäť na zoznam článkov