• ETWINNING - pokračujeme

• 04.11.2020 08:58

Ani Korona nás nezastaví!

V októbri sme sa zapojili medzi veľké množstvo škôl, ktoré sú súčasťou eTwinningu – medzinárodných projektov.  Po mesiaci usilovnej práce sme zistili, čo v skutočnosti znamená...

• ...projektové vzdelávanie. Vyžaduje nie len snahu a aktívnu účasť, ale aj veľkú dávku kreativity a trpezlivosti.

S pani učiteľkou Bršťákovou sa učíme používať mnohé online nástroje; vytvárame si materiály, ktoré prepájame s tým, čo sa učíme v škole a využívame ich aj pri tvorbe projektu.

Postupne sme sa naučili vytvárať interaktívne videá, virtuálne obrázky, online puzzle z našich detských fotografií, mozog si namáhame pri tvorbe online pojmových máp, a vedomosti si opakujeme na veľkom množstve online kvízov.  Avšak my, si kvízy aj sami vytvárame!

Naši rumunskí spolužiaci sú šikovní, jazykovo obratní a zábavní. Vymenili sme si kontakty a navzájom spolu komunikujeme. Teraz nás čaká najťažšia časť práce – vianočné tradície. Chystáme sa piecť, variť, spievať, zdobiť stromček, prezentovať tradičné slovenské zvyky.

Okrem toho nás čaká vianočná koleda v rumunskom jazyku, na ktorú sa veľmi tešíme.

Držte nám prsty 😊

Nech sa páči, pozrite si ukážku našej práce.