• Girl's day 2017

   • 28.04.2017 20:51
   • Štvrtý štvrtok štvrtého mesiaca už tradične patrí dievčatám. 
    Naše dievčatá sa aj v tomto roku zúčastnili aktivity Girl's day,
    tentokrát v Bratislave.
       
   • Čo je Girl's day? 

    Girl’s Day je celosvetový deň žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT), ktorý sa každoročne koná ŠTVRTÝ ŠTVRTOK V ŠTVRTOM MESIACI, tentokrát pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. 

    Naše dievčatá z II. A navštívili softvérovú spoločnosť QBSW, a. s., v Bratislave, kde sa zúčastnili programu, v ktorom sa dozvedeli, že "IT - svet" nie je len čistou mužskou záležitosťou. Odborníčky z uvedenej spoločnosti ukázali dievčatám, že práca v IT oblasti je zaujímavá aj pre ženy, a že aj v tomto svete môžu nájsť uplatnenie a sebarealizáciu. Dievčatá sa okrem množstva zaujímavých informácií zo života spoločnosti dozvedeli, aké nástroje sa používajú v jednotlivých fázach vývoja informačného systému, a taktiež sa im dostalo mnoho cenných rád a tipov, ako sa stať úspešnými programátorkami, analytičkami, či testerkami.

    Pozrite si niekoľko fotiek zo stretnutia.

        

    Ďakujeme dievčatám z QBSW :-) 

    Naše dievčatá Veronika Brežná, Lucka Repkovská, Nelka Kubišová a Barborka Hrivíková získali osvedčenie o účasti, ale najmä veľa informácií, zážitkov a skúseností.

    :-)

     

    JR

   • Naspäť na zoznam článkov