• Ekonomická olympiáda

• 23.12.2019 06:41
        • Tak ako každý rok, aj tento sa naša škola zúčastnila testovania v rámci Ekonomickej olympiády, ktorú každoročne pripravuje Inštitút ekonomických a spoločenských analýz – INESS.
        • Exkurzia do výrobného podniku DHOLLANDIA

• 04.12.2019 19:02
        • Dňa 3. 12. sa žiaci III. ročníka zúčastnili odbornej exkurzie  vo výrobnom podniku DHOLLANDIA Central Europe, s. r. o., ktorý je zameraný na výrobu plošín rozmanitého  druhu a voliteľného príslušenstva podľa individuálnych potrieb.
        • Deň študentstva 2019

• 26.11.2019 10:16
        • 15. novembra sa na našej škole konal deň študentstva. Študentská rada pripravila pre žiakov školy a ich zamestnancov netradičné privítanie. Poverení zástupcovia z každej triedy upiekli pre svojich spolužiakov chutné koláčiky, ktorými bol ponúknutý každý, kto správne odpovedal na súťažnú otázku. V prípade, že žiak odpovedal nesprávne, čakal ho "trest". Otázky preverili logické myslenie žiakov a pedagógov  a zároveň sa prejavil ich zmysel pre humor. Veríme, že dnešný deň prispel nielen k dobrej nálade, ale podporil aj chuť žiakov k učeniu sa.  Veď otázky boli naozaj náročné, posúďte sami:

Prečo sliepka nemá zuby?

Ak sa na teflón nič neprilepí, ako prilepia teflón na panvicu?

Ak je dnes 0 stupňov a v televízii hlásia, že zajtra bude dvakrát chladnejšie, koľko bude stupňov?

Termoska udržuje nápoj teplý v zime a studený v lete. Odkiaľ vie, kedy je zima a kedy leto?

Prečo Mona Lisa nemá obočie?

• Návšteva Krajskej knižnice

• 26.11.2019 10:21
        • V piatok (22. 11. 2019) sa žiakom 1.A naskytla jedinečná príležitosť zúčastniť sa zaujímavej prednášky o Londýne v Krajskej knižnici v Žiline, ktorú sme si veľmi užili.

• Vyhodnotenie Medzinárodnej informatickej súťaže iBobor 2019

• 24.11.2019 18:27
        • Súťaž sa uskutočnila dňa 14. 11. 2019. Celkom súťaž absolvovalo 7 994 súťažiacich. Plný počet bodov získalo iba 90 súťažiacich z celkového počtu. Úspešných riešiteľov je 2 646 (33,1%). Medzi úspešných žiakov sa zaradilo aj 6 našich prvákov a jeden druhák.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• 21.11.2019 11:46
        • Dňa 18. novembra sa uskutočnila olympiáda v anglickom jazyku, ktorá bola určená všetkým milovníkom tohto jazyka.
          S radosťou vám
          oznamujeme víťazov školského kola olympiády v anglickom jazyku.