• Medzinárodný deň ľudských práv

• 10.12.2021 06:37
        • Je tomu už 73 rokov, čo bola Valným zhromaždením OSN prijatá Všeobecná deklarácia ľudských práv (Human Rights Day). 12. december je venovaný Medzinárodnému dňu ľudských práv, kedy oslavujeme ľudskosť – spôsob myslenia a správania sa.

Všetci ľudia sa rodia rovní a slobodní v právach a dôstojnosti, všetci majú nárok na rešpekt, pomoc, úctu, dôstojné zaobchádzanie, a že vylúčený z ľudského prístupu nemôže byť vôbec nikto.

V tomto predvianočnom období, kedy je odkazov na láskavosť a zamyslenie požehnane, nemyslime na naše rozdiely, ale na naše spoločné črty, ktoré nás spájajú v jedno.

„Ak chceš pohnúť svetom, pohni sám sebou.“

„Moja sloboda končí tam, kde začínam obmedzovať slobodu iného človeka.“
        • Sviatok sv. Mikuláša

• 08.12.2021 13:40

• Inšprirovaní svätým Mikulášom sme sa vzájomne na Sviatok sv. Mikuláša obdarovávali. Medzi darmi boli sladkosti, oriešky, voňavé domáce oplátky a trubičky, ovocný punč, pesničky, veľa úsmevov a pekných slov 🙂.
        • Ochutnávka bylinných čajov

• 08.12.2021 13:34
        • "Všetky vrchy, pohoria, všetky lúky a lesy sú prirodzené lekárne"  (Paracelsus)

Bylinné čaje sú oddávna súčasťou fytoterapie. Na deň sv. Mikuláša boli naši žiaci obdarení aj chutnými

• 03.12.2021 08:58
        • Žiaci, učitelia a priatelia našej školy sa opäť zapojili do celoslovenskej zbierky s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?. Hlavnou myšlienkou je urobiť radosť seniorom žijúcich v domovoch dôchodcov, priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, postarať sa o milé prekvapenie a potešiť ich maličkosťou. V súčasná epidemiologická situácia ich v dôsledku ochrany zdravia izolovala od sveta ešte viac. Spoločne sme spojili sily, aby sme mohli potešiť babičky či deduškov v zariadeniach pre seniorov, ktorí na Vianoce nečakajú žiaden darček. Vedzte, že práve váš malý darček venovaný z lásky môže byť pre niekoho jediným darom, ktorý tieto Vianoce dostane.

Veľká vďaka
        • Workshop - Sebapoznanie v podnikaní II.

• 26.11.2021 18:16
        • Dňa 18.11. sa uskutočnila druhá časť prednášky Sebapoznanie v biznise II.  pod  vedením lektorky Nikoly Sedláčkovej. Žiaci štvrtého ročníka mali možnosť poznať svoj typ osobnosti,    povahové črty,  prejavy správania.
          Žiaci sa naučili používať aplikáciu Lumina Splash, ktorá je zameraná na rozvoj osbnosti a sebauvedomenia. Prednáška sa uskutočnila pod záštitou Národného podnikateľského centra.

• Špeciálny týždeň outfitov

• 14.11.2021 21:23

• Druhý novembrový týždeň sme si urobili špeciálnym. Náš šikovný podpredseda Šimon Kopij z I.A navrhol plán obliekania na celý týždeň. V pondelok sme sa cítili ako veľký podnikatelia, v utorok sme si pripomenuli detstvo našich rodičov v štýle retro. Streda patrila denimu a štvrtok našim obľúbeným teplákom. Piatok bol deň anarchie, KONEČNE. Ďakujeme všetkým za svoje originálne outfity. Dokonca ani učitelia sa tento rok nedali zahanbiť. Náš nový pán učiteľ Miško Bizík prekonal všetkých a zaslúži si 1. miesto za svoje originálne outfity. Tešíme sa na ďalší špeciálny týždeň.
          Moňa Trnková, Peťka Halková, Adel Romančiková - členky Žiackej školskej rady
        • „Človek nikdy nebol bohatý tým, čo má, ale tým, čo dal”

• 05.11.2021 10:37

• V mesiaci október sa na našej škole konala dobročinná zbierka ponožiek,ktorú iniciovalo občianske združenie Podaj ďalej. Žiaci nosili v priebehu mesiaca teplučké ponožky,ktorými pomohli ľuďom bez domova. Všetci sme boli veľmi radi, že sme takouto maličkosťou mohli pômocť niekomu, kto to potrebuje. Nás dobrý skutok zahrial pri srdiečku, a inému sme pomohli zahriať nohy. Ďakujeme všetkým,ktorí sa zapojili.

„Človek nikdy nebol bohatý tým, čo má, ale tým, čo dal.” Josef Poláček

Moňa Trnková,Adel Romančiková-Žiacka školská rada

• Workshop - Sebapoznanie v podnikaní I.

• 31.10.2021 18:38
        • Dňa 26.10. sa uskutočnila pre tretí ročník prvá časť online workshopu: Sebapoznanie v podnikaní I. Online workshop viedla Mgr. Nikola Sedláčková, PhD. – autorka vzdelávacieho programu Leadership 2.0 – Spoznajte svoj potenciál a objavte v sebe lídra. Uvedený workshop prebiehal v spolupráci so Slovak Business Agency. Spätná väzba zo strany žiakov bola výborná, tešíme sa na ďalšie stretnutie.