• Hľadá sa Junior Ambasador

• UNICEF hľadá Junior Ambasádov, chceš sa stať jedným z nich?
            Prečítaj si informácie a zisti, či UNICEF hľadá práve teba.
          • Škola priateľská deťom

• V školách priateľských deťom je prirodzené, že nezabúdajú prispôsobovať rozhodnutie záujmom dieťaťa, teda v zmysle preambuly, ktorá začína slovami „Dieťa predovšetkým...“

• Kráčajme spolu na Veľký Fatranský Kriváň

• Kráčajme spolu na Veľký Fatranský Kriváň - Obrázok 1
            "Nohami kráčajte po zemi, ale srdcom buďte v nebi."
                                                                                            Don Bosco
          • S angličtinou sa nestratíte ani v IT svete

• Informačné a digitálne technológie sú jednými z najprogresívnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí, ktoré nás významne ovplyvňujú a formujú budúcnosť. Dnes sú už neodmysliteľnou súčasťou činností nášho života vo všetkých oblastiach.

• Naše deti nám nie sú ľahostajné

• V nasledujúcich dňoch si budeme pripomínať významné dni a to:
            23. septembra Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi

18. októbra v poradí už trinásty Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi.
            Naše deti nám nie sú ľahostajné  - Obrázok 1  Naše deti nám nie sú ľahostajné  - Obrázok 2
            Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravilo kampaň k problematike obchodovania s ľuďmi. Naše deti nám nie sú ľahostajné a preto sa pripájame zverejnením vizuálu komunikačnej kampane na stránke našej školy a sprievodnými aktivitami na pôde školy počas roka.

• Urob niečo pre svoju budúcnosť a poď študovať IT

• Prečo študovať IT?

Informačné technológie sú našou budúcnosťou, keďže nám neustále prinášajú nové riešenia, ktoré zjednodušujú náš život. Lídrami pokroku, ktorí majú najväčšiu zásluhu na zavádzaní nových postupov a technológií, sú pritom práve ítečkári.

• Pozvánka ZRŠ

• Milí rodičia,

pozývame Vás na plenárne a triedne ZRŠ,
            ktoré sa uskutoční dňa 1. októbra 2019 o 15.30 v aule na prízemí
            a následne v jednotlivých kmeňových triedach.

Tešíme sa na Vás.

Ing. Gabriela Pažická a kolektív

• Návšteva Krajskej knižnice v Žiline

• Dňa 10. septembrazavítali naši žiaci IV. ročníka do priestorov Krajskej knižnice v Žiline, kde sú pre čitateľov i návštevníkov pripravené výstavy, ktoré sa venujú rôznym jubileám. Tento krát ...
          • Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020

• Vážení kolegovia, milí žiaci a hostia,

pozývam Vás na slávnostné otvorenie nového školského roka 2019/2020, ktoré začne  dňa 2. septembra 2019 o 10.00 h sv. omšou v kostole sv. Jána Bosca a následne o 11.00 h v aule na prízemí.

Do nového školského roka prajeme veľa úspechov.

• Úradné hodiny počas letných prázdnin 2019

• Ocenená študentka našej školy

• Žilinský samosprávny kraj aj na záver tohto školského roka ocenil najlepších študentov. Z rúk pani županky Eriky Jurinovej si v Sobášnom paláci v Bytči prevzala ocenenie aj naša študentka Barborka Hrivíková.
            Ocenená študentka našej školy - Obrázok 1
          • Matematika v každodennom živote

• Dňa 19. júna 2019  sa na našej škole konala tradičná súťaž s názvom „Matematika v každodennom živote“. Tak, ako každý rok, aj v tomto roku sa niektorí žiaci našej školy stretli v popoludňajších hodinách, aby strávili spoločný čas pri riešení zaujímavých matematických problémov.

Matematika v každodennom živote  - Obrázok 1
          • Exkurzia v Prahe

• 31. mája a 1. júna sa žiaci 1. A spolu s pani učiteľkami Jankou Pajgerovou a Ivanou Bršťákovou zúčastnili exkurzie do Prahy, ktorá bola zároveň koncoročným školským výletom prvákov.
            Exkurzia v Prahe - Obrázok 1
          • Konferencia - Budúcnosť tu a teraz

• Dňa 12. 6. sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili konferencie pod názvom: Budúcnosť tu a teraz.
            Konferencia - Budúcnosť tu a teraz - Obrázok 1  Konferencia - Budúcnosť tu a teraz - Obrázok 2
          • Skrátenie vyučovania z dôvodu vysokých teplôt

• Z dôvodu extrémnych dlhotrvajúcich horúčav skracujeme vyučovanie dňa 14. júna 2019 z 45 minút na 30 minút.
            Skrátenie vyučovania z dôvodu vysokých teplôt - Obrázok 1

1. hodina 7.30 - 8.15
            2. hodina 8.20 - 8.50
            3. hodina 9.00 - 9.30
            4. hodina 9.40 - 10.10
            5. hodina 10.20 - 10.50
            6. hodina 11.00 - 11.30
            7. hodina 11.40 - 12.10

• Zdokonaľovanie komunikačných zručností - program CPPPaP

• Naša škola už niekoľko rokov spolupracuje s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) v Žiline. Každoročne k nám prichádzajú odborníci z oblasti psychológie a zabezpečujú prednášky a besedy pre žiakov.
            Zdokonaľovanie komunikačných zručností - program CPPPaP - Obrázok 1
          • Štvorylka roztancovala aj našich žiakov

•

Európsky tanečný festival štvorylka (European Quadrille Dance Festival) zavítal opäť do Žiliny.

Štvorylka roztancovala aj našich žiakov - Obrázok 1  Štvorylka roztancovala aj našich žiakov - Obrázok 2

• Beseda - prevencia kriminality

• Dňa 16. 5.2019 sa žiaci I.A zúčastnili besedy s pani kpt. Ing. Vinkovou, ktorá pracuje v Policajnom zbore SR a venuje sa problematike prevencie kriminality mladých.

• Riaditeľské voľno 22. - 23. mája 2019

• Riaditeľka Súkromnej strednej odbornej školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov udeľuje žiakom 1. – 3. ročníka, riaditeľské voľno v dňoch 22. - 23. mája 2019z dôvodu konania maturitných skúšok.

Ing. Gabriela Pažická

• Prednáška - Inštitút finančného a podnikateľského vzdelávania

• Dňa 16. 5. 2019 sa uskutočnila na našej škole odborná prednáška zameraná na podnikateľskú gramotnosť.