• Budapešť – „magická krásavica na Dunaji“

• 18.12.2017 21:55
      • Najväčšou magickou metropolou na toku Dunaja smerom na juh od Slovenska je Budapešť – zvaná ako krásavica na Dunaji.

•

Budapešť láka návštevníkov svojou neprekonateľnou históriou, zaujímavou architektúrou, netradičnou kombináciou kultúrnych pamiatok a nezabudnuteľnou prímesou miestnej kultúry.

Majestátny Dunaj rozdeľuje, ale i spája,  toto nádherné historické veľkomesto, tvorené dvoma historicky odlišnými časťami, starou časťou zvanou Pešť a novou časťou Buda. A tak vzniká Budapešť.

Žiaci našej školy mali možnosť 1. decembra 2017 zoznámiť sa s týmto skvostom medzi mestami Európy.

Verím, že osobná návšteva zanechala vo vedomí žiakov nezabudnuteľné dojmy z miest, po ktorých v nie veľmi dávnej minulosti kráčala charizmatická cisárovná Alžbeta Bavorská nazývaná – Sissi.