• Šport študentom - rugby

• 20.10.2022 13:15
      • Vo štvrtok 6. októbra sme privítali medzi nami hostí zo ŽILINA BEARS Rugby Club. Tréneri Lukáš a Jozef nás oboznámili s históriou aj súčasnosťou rugby ako jedného z najmasovejších športov na svete vôbec. Zaujalo nás, že rugby má spoločné korene s futbalom a tiež to, že predstavuje nielen samotný šport, ale aj kultúru férovosti, ktorá sa z ihriska prenáša aj do vzťahov a bežného života. V krátkosti nám predstavili aj povolenú výstroj,  pravidlá, poukázali na rozdielnosť s americkým futbalom a iné zaujímavosti.  Po úvodnej teoretickej časti sa k nám pripojili aj dorastenci Marek a Jozef – rugbyoví reprezentanti SR. Rozcvička obsahovala aj niektoré atypické prvky zamerané na posilnenie určitých svalov. Potom sme sa už pustili do samotného tréningu športových činností so špeciálnou loptou. Na záver sme si stihli zahrať aj kratučký zápas. Náš deň venovaný tejto zaujímavej a plne kontaktnej hre sa veľmi vydaril, z čoho máme úprimnú radosť.

Ak sa vám akcia páčila, smelo dajte like na stránku https://www.facebook.com/Zilina.Bears

Instagram: zilinabears.rugby

Web: https://zilinarugby.wordpress.com/

Tréningy v stredu buď tu alebo aj udalosť na Facebookovej stranke.

Ďakujeme všetkým za aktivitu a našim hosťom za skvelý deň s rugby.

Pripájame niekoľko reakcií, ktoré sme dostali od žiakov ako spätnú väzbu:

Dnešná hodina TSV bola zaujímavá, pretože som mal možnosť si vyskúšať niečo málo z nového športu, ktorý som doteraz ešte nemal možnosť si zahrať. Myslím si, že pre človeka je fajn, keď si vyskúša viac športov a som rád aj za túto skúsenosť, pretože som si vyskúšal niečo nové vo svojom živote.

Dnešná hodina TSV sa mi páčila. Šport ma zaujal, ale radšej zostanem pri mojej cyklistike :) Škoda, že nám nezostalo viac času na samotnú hru.

Celkom sa mi to páčilo, škoda, že som necvičil, ale skúsil by som si to určite

Hodina TSV sa mi veľmi páčila. Bola to zaujímava zmena oproti klasickej hodine a mohol som si vyskúšať šport, ktorý som v živote neskúsil.

Veľmi sa mi to páčilo - užil som si to

Páčilo sa mi, že nám rugbisti v krátkom čase vysvetlili ako sa rugby hrá a ukázali nám základy nahrávok s loptou. Ďalej sa mi páčilo, že okrem teórie sme si mohli rugby vyskúšať aj v praxi a mali sme možnosť zahrať si aj s chalanmi, ktorí rugby pravidelne hrávajú. Je vidieť, že sa športu venujú dlhodobo. Trénerom by som odkázal, nech aj naďalej v tomto športe pokračujú a dúfam že sa o tomto športe dozvie viac ľudí na Slovensku, aby sa tento šport rozvíjal aj v krajinách,