•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Deň študentstva 2019

• 26. 11. 2019
      • 15. novembra sa na našej škole konal deň študentstva. Študentská rada pripravila pre žiakov školy a ich zamestnancov netradičné privítanie. Poverení zástupcovia z každej triedy upiekli pre svojich spolužiakov chutné koláčiky, ktorými bol ponúknutý každý, kto správne odpovedal na súťažnú otázku. V prípade, že žiak odpovedal nesprávne, čakal ho "trest". Otázky preverili logické myslenie žiakov a pedagógov  a zároveň sa prejavil ich zmysel pre humor. Veríme, že dnešný deň prispel nielen k dobrej nálade, ale podporil aj chuť žiakov k učeniu sa.  Veď otázky boli naozaj náročné, posúďte sami:

Prečo sliepka nemá zuby?

Ak sa na teflón nič neprilepí, ako prilepia teflón na panvicu?

Ak je dnes 0 stupňov a v televízii hlásia, že zajtra bude dvakrát chladnejšie, koľko bude stupňov?

Termoska udržuje nápoj teplý v zime a studený v lete. Odkiaľ vie, kedy je zima a kedy leto?

Prečo Mona Lisa nemá obočie?

• Návšteva Krajskej knižnice

• 24. 11. 2019
      • V piatok (22. 11. 2019) sa žiakom 1.A naskytla jedinečná príležitosť zúčastniť sa zaujímavej prednášky o Londýne v Krajskej knižnici v Žiline, ktorú sme si veľmi užili.

• Exkurzia do Zlína – „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“

• 21. 11. 2019
      • Dňa 21. septembra sme navštívili so žiakmi I. a II.A mesto Zlín v Českej republike s cieľom dozvedieť sa viac o živote Tomáša Baťu, jeho podnikateľských zručnostiach a jeho vplyvu na mesto Zlín v 1. polovici 20. storočia.
        Exkurzia do Zlína – „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“ - Obrázok 1  Exkurzia do Zlína – „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“ - Obrázok 2 Exkurzia do Zlína – „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“ - Obrázok 3

• Urob niečo pre svoju budúcnosť a poď študovať IT

• 18. 11. 2019
      • Prečo študovať IT?

Informačné technológie sú našou budúcnosťou, keďže nám neustále prinášajú nové riešenia, ktoré zjednodušujú náš život. Lídrami pokroku, ktorí majú najväčšiu zásluhu na zavádzaní nových postupov a technológií, sú pritom práve ítečkári.

• Vyhodnotenie Medzinárodnej informatickej súťaže iBobor 2019

• 21. 11. 2019
      • Súťaž sa uskutočnila dňa 14. 11. 2019. Celkom súťaž absolvovalo 7 994 súťažiacich. Plný počet bodov získalo iba 90 súťažiacich z celkového počtu. Úspešných riešiteľov je 2 646 (33,1%). Medzi úspešných žiakov sa zaradilo aj 6 našich prvákov a jeden druhák.

• Partneri

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • QBSW
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
      • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Albert Einstein
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
      • Carl Rogers