•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Európsky týždeň financií - Mladý účtovník

• 23. 3. 2023
      • Európsky týždeň financií - Mladý účtovník  - Obrázok 1

Európsky týždeň financií sme zavŕšili účasťou na Olympiáde Mladý účtovník, ktorú vyhlasuje spoločnosť KROS, a. s. v spolupráci so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov. Našu školu reprezentovali  žiačky 4. ročníka – Natália Sirotová, Bianka Knapcová, Daša Sobolová. Pridali sa k najlepším a ukázali súperom ako im to účtuje v programe Omega.
        Dievčatám sme držali palce a s napätím očakávame výsledky súťaže.

• Európsky týždeň financií - EMQ

• 23. 3. 2023
      • Európsky týždeň financií - EMQ - Obrázok 1

Tento týždeň si pripomíname Európsky týždeň financií. Pri tejto príležitosti pripravuje Slovenská banková asociácia každoročne projekt o peniazoch v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.  Aj  žiaci našej školy sa pri tejto príležitosti zapojili do Európskeho kvízu o peniazoch (EMQ) cez platformu Kahoot.
        Do uvedeného kvízu sa zapojili žiaci 1. ročníka, ktorí sa svojimi vedomosťami a rýchlosťou zadávania odpovedí snažili získať čo najviac bodov.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť na súťaži a reprezentáciu školy!

• Svetový deň Downovho syndrómu

• 21. 3. 2023
      • Svetový deň Downovho syndrómu - Obrázok 1

V dnešný deň, 21. marca, si každoročne pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie, solidaritu, spolupatričnosť s ľuďmi trpiacimi Downovým syndrómom (DS) môžeme vyjadriť nosením dvoch rôznych farieb či veľkostí ponožiek. Silou spolupatričnosti môžeme prispieť k tomu, aby sa ľudia trpiacimi DS mohli žiť plnohodnotný život.

• Lyžovanie s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina

• 22. 3. 2023
      • Lyžovanie s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina - Obrázok 1

Náš projekt Šport študentom pokračoval minulý týždeň spoluprácou s lyžiarskym klubom MB Ski club Žilina. Nadšenci z tohto klubu zavítali medzi našich druhákov v posledný deň ich lyžiarskeho výcviku. Predviedli nám ukážky správnej techniky a pripravili pretekový obrovský slalom. A tak naši súťaživí druháci mohli zažiť ozajstnú atmosféru pretekov. Bolo to naozaj skvelé a MB Ski clubu patrí obrovská vďaka za tento športový zážitok!

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • RAS
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
    • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
    • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
    • William Shakespear
    • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.