•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Návšteva Krajskej knižnice

• 5. 10. 2023

• Návšteva Krajskej knižnice - Obrázok 1
        Dňa 2. 10. 2023 sme so žiakmi 1.A triedy v rámci hodín anglického jazyka absolvovali exkurziu do Krajskej knižnice v Žiline.
        Žiaci absolvovali krátku prehliadku knižnice a prednášku informačnej prípravy od pracovníčky knižnice, ktorá nás celý čas sprevádzala. Okrem iného sa oboznámili s britským a americkým centrom, ktoré bude onedlho novinkou krajskej knižnice.
        Veríme, že exkurzia bola prínosom pre ich budúce štúdium na strednej škole.
        Katarína Bourgeois

• Pridaná hodnota vo vzdelávaní

• 23. 10. 2023
      • Pridaná hodnota vo vzdelávaní - Obrázok 1
        Naša škola získala v týchto dňoch externé nezávislé hodnotenie žiakov z povinného
        maturitného predmetu slovenský jazyk a literatúra od NIVAM (národný inštitút vzdelávanie
        a mládeže), z ktorého priamo vyplýva, hodnotenie príspevku ku vzdelávaniu našich žiakov
        počas štyroch rokov ich štúdia. S veľkou radosťou sme prijali správu , že za obdobie 2019
        – 2023, t. j. na základe výsledkov v testoch EČ MS zo SJL našich tohtoročných maturantov
        a ich výsledkov v T9 zo SJL v r. 2019, sa naša škola nachádza v kategórii nad úrovňou
        očakávania !

• 16. 10. 2023
      • Európsky deň jazykov - Obrázok 1
        Európsky deň jazykov - Obrázok 2  Európsky deň jazykov - Obrázok 3
        Európsky deň jazykov - Obrázok 4 Európsky deň jazykov - Obrázok 5

26. septembra sme si pripomenuli Európsky deň jazykov, ako to u nás prebiehalo si môžete prečítať v nasledujúcich príspevkoch.
      • Európska noc výskumníkov

• 3. 10. 2023
      • Európska noc výskumníkov - Obrázok 1

Aj tento rok boli žiaci našej školy súčasťou podujatia festivalu vedy – Európska noc výskumníkov. Podujatie prebiehalo 29. septembra v OC Mirage od skorých ranných hodín. Rozsiahly program nám ukázal svet umelej inteligencie, fascinujúce princípy, ktorými sa riadi pohyb tekutín, rôzne interaktívne ukážky, kde sme si uvedomili, že všetky javy okolo nás sú vedecké vysvetlenia a princípy.

Vydali sme sa na cestu objavovania a všetky poznatky využijeme na odborných hodinách v škole.

• Podujatie: Sever proti Juhu

• 3. 10. 2023
      • Podujatie: Sever proti Juhu - Obrázok 1

Dňa 29. septembra 2023 sa uskutočnilo futbalové podujatie Sever proti Juhu, ktoré prebiehalo na  umelej tráve, na Námestí Andreja Hlinku. Prihlásiť sa mohli všetci – školy, firmy, organizácie ap.

Futbalového podujatia sa zúčastnila aj naša škola, ktorú  reprezentovali 3 tímy: Fantázia, Razors chuligáni, Chromé jelene.

Akciou sme tiež podporili školský projekt Šport študentom a súčasne Európsky týždeň športu

Tímom ďakujeme za reprezentáciu školy a krásne dve výhry.

Gratulujeme!

• Kam na vysokú?

• 2. 10. 2023
      • Kam na vysokú?  - Obrázok 1

Dňa 28. septembra sa naši štvrtáci zúčastnili podujatia Kam na vysokú. Podujatie sa uskutočnilo v hoteli Slovakia, predstavilo sa na ňom 142 vysokých škôl zo Slovenska, Čiech a zahraničia. Súčasťou podujatia  bol bohatý program, ktorý tvorila nielen prezentácia vysokých škôl, ale aj kariérne poradenstvo pre študentov, prednášky a ukážky technického vybavenia škôl ap.

Veríme, že toto podujatie motivovalo našich štvrtákov v ďalšom štúdiu po strednej škole a tešíme sa na ďalší ročník podujatia.

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • RAS
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
    • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
    • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
    • William Shakespear
    • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.