•                  Niečo o nás

• Sme stredná škola, pružne reagujúca  na potreby trhu práce a záujmy žiakov. Sme stredná škola,  ktorá rozšírila ponuku vzdelávacích programov o zaujímavý, atraktívny, na trhu práce žiadaný odbor – informačné a digitálne technológie. Chceme motivovať snaživých mladých ľudí, chlapcov  i dievčatá a ponúknuť im široké možnosti uplatnenia sa v digitálnom svete, alebo v štúdiu na vysokých školách. Vzdelávanie nám robí radosť a našu prácu robíme s láskou a trpezlivosťou.

Tak neváhaj a zoznám sa s našim novým informatickým odborom!

• Najnovšie

• Výsledky INEKO

• 20. 1. 2023
      • Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil nové rebríčky najlepších škôl na Slovenksu. V rámci Žiliny sme na krásnom 2. mieste. V Žilinskom kraji sme obsadili 4. miesto. Sme hrdí na všetkých žiakov, ktorí reprezentujú našu školu aj po ukončení štúdia. Pre podrobnejšie informácie merania navštívte stránku skoly.ineko.sk

• Šport študentom verzus šachová partička

• 20. 1. 2023
      • Aj v novom roku 2023 pokračujeme s projektom Šport študentom.

V piatok 13. januára sme privítali medzi nami šachovú trénerku z CVČ Žilina, Kuzmányho 105, p. Renátu Tóthovú. Pani trénerka našim druhákom predstavila túto svetoznámu hru, ale tiež i krásny aj náročný šport. Keďže medzi našimi žiakmi je veľa zdatných šachistov, radi by sme v budúcnosti v spolupráci s CVČ pre nich zorganizovali šachový turnaj.

Ak by ste mali záujem sa venovať šachu nielen rekreačne, v Žiline sú aj rôzne možnosti šach pravidelne trénovať. Záujemcovia sa môžu ohlásiť u pani učiteľky Mgr. Janky Pajgerovej alebo aj priamo u pani trénerky na mailovej adrese tothova@cvczilina.sk.

• Predvianočná nálada

• 23. 12. 2022
      • Predvianočná atmosféra bola u nás zavŕšená vianočnou akadémiou. Na programe sa spolupodieľali všetky triedy. Nechýbal ani vianočný študentský punč, ktorý pripravovali druháci, či odmeny pre tých, ktorí úspešne reprezentovali školu v rôznych súťažiach. Gratulujeme všetkým tretiakom k získaniu Cisco certifikátu.

• Hra o financiách

• 22. 12. 2022
      • Hra o financiách  - Obrázok 1

Dňa 19.12. sa uskutočnila prednáška pre žiakov tretieho ročníka, ktorej cieľom bolo upevnenie vedomostí a nadobudnutie nových poznatkov  z problematiky finančnej gramotnosti. Projekt Finančnej gramotnosti s OVB zastrešili certifikovaní lektori  pán a pani Galaboví. Finančnú gramotnosť si žiaci upevnili prostredníctvom hrania hry – Finančná sloboda.  V úvode si žiaci/hráči osvojili pravidlá, ako získať kontrolu nad svojimi financiami, ako správne narábať s peniazmi a uvedomili si hodnotu peňazí. Zistili, ako zabezpečiť, budovať a zhodnocovať svoj majetok a finančne sa zabezpečiť a rozpoznať chyby vo finančnom rozhodovaní. Hráči vďaka tejto hre začali vnímať starostlivosť o financie racionálne a nenechali sa ovládať emóciami.  Žiaci boli nadšení, hra im umožnila prepojiť teóriu s praxou.

• Pozri si TOP predmety IT

• 26. 1. 2021
      • Book titled 'TOP predmety IT'
  • Partneri

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
    • RAS
    • avast
    • DXC
    • CEIT
    • Dofe
    • budfri
      • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Albert Einstein
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
      • Carl Rogers